Aminka & Arinka

Stránky kníraček American Beauty Oriasis "Eimy" a Arin z Nikolčiny náruče "Arča"

Aktuálně

Poslušnost

Zkouška BH

Zkouška BH (doprovodného psa)

V neděli 19. 10. 2008 jsme (již podruhé) nastoupily ke složení zkoušky BH. Loni bylo naprosto příšerné počasí. Když jsme šly na plac, lilo jako z konve. Amy tehdy ani nechtěla vyjít z boudy, natož v tom dešti někde ležet nebo chodit… Mno, nebudu se vymlouvat, prostě jsme vyletěly. Přes rok jsme ale trénovaly a Amy je zase o cosi starší, klidnější a zkušenější, tak jsme to šly zkusit znovu.

Počasí se s tím loňským nedalo srovnat, bylo krásně, azuro, ale ne vedro, prostě nádhera. A tak nám šlo vše jako na drátkách. Začínaly jsme odložením za plný počet bodů. Dále chůze na vodítku. Zde nám pan rozhodčí Vávra strhl jeden bod za nepřesnosti. Další je zase chůze, ale bez vodítka. To už Amy nebavilo. Když zjistila, že jdeme zase to samé, vlekla se jako lemra, čímž jsme si vysloužily dva bodíky dolů. To je ale pořád krásné. Další cviky odložení za pochodu do sedu a do lehu s přivoláním jsme zvládly bravurně za deset. První, těžší a zásadní částí jsme tedy prošly bez větších nesnází. Druhá část „městského ruchu“  Amy nedělala problémy. Je pes z města a tak ji jen tak něco nepřekvapí.

Zkoušku jsme tedy složily na 57 bodů z možných 60. Obdržely známku odstál a nechaly si to zapsat jak do papírů, tak do výkonnostního průkazu. Pak už jsme jen spokojeně, že máme další, již třetí zkoušku z  „výkonu“, mazaly domů na oběd,  jelikož nám na čerstvém vzduchu pěkně vyhládlo.

 
Psi nejsou celým našim životem, ale díky nim je náš život úplný.