Aminka & Arinka

Stránky kníraček American Beauty Oriasis "Eimy" a Arin z Nikolčiny náruče "Arča"

Aktuálně

Poslušnost

Klubové závody poslušnost

Klubové závody poslušnost

Dne 15. 06. 2008 se na našem cvičáku konaly klubové závody v poslušnosti. byly vyhlášeny čtyři kategorie – štěňata, začátečníci, mírně pokročilí a pokročilí, kam jsme patřily my. V naší kategorii bylo jedenáct závodících. Na začátku se losovalo pořadí a to podle věku od nejstaršího po nejmladší a tak na nás zbyla sedmička. Šly jsme tedy s osmou Katkou a Muffym, takže takové fousaté kolo ;o).

Když jsem toto prohlásila, tak jsem měla ještě dobrou náladu. ta však hned opadla. Šly jsme jako první na poslušnost a Katka s Muffym na odložení. Amy nechtěla odejít na vypuštění, odběhla jen trošku na začátku a pak už poslušně chodila za mnou, sviňka. Takže hned na začátek nula, super… další cviky už provedla pěkně, jak umí. Teda až na aport, kde podle mě naprosto bezdůvodně vyběhla dřív, to už mi neudělala ani nepamatuju… Ikdyž dobře mi tak. Nemám dělat machra a nechat si velet, kdybych si velela sama, tak to zamaskuju ;-). Tady nám strhli čtyři body.

Dál jsme šly na odložení, kde k mé radosti Amy uležela krásně celou dobu. Její odložení je totiž někdy vrtkavé. Pak jsme šly na překážky, kde jsem čekala další katastrofu a to metrovku. Amy se do ní totiž kdysi dost praštila a od té doby se jí bojí. Jakoukoliv jinou jo, jen tuto prostě ne, ta kouše… Přes všechen trénik na ni nechtěla jít, až po přemlouvání ji skočila, což bylo ohodnoceno dost přísně, zase nulou… vůbec neocenili snahu :-(. Další překážky už proběhly bez problémů.

No co si budeme namlouvat, dost mě to mrzelo. Všechny cviky za deset, dva za nulu. To naštve, ale nedá se. Do příště musíme naučit volno, taky si musím říct o jinou překážku na skok a bude to v pohodě. Prostě příště se těšte! =o) Ale tentokrát jsme holt skončily poslední… Gratulujeme vítězům Emě s Arlejem, Katce s Muffym i Evči s Jess.

„Sláva vítězům, čest poraženým!“

 
Psi nejsou celým našim životem, ale díky nim je náš život úplný.