Aminka & Arinka

Stránky kníraček American Beauty Oriasis "Eimy" a Arin z Nikolčiny náruče "Arča"

Aktuálně

Frisbee

Nový příspěvek

Naše první závody frisbee
V sobotu 21. 06. 2008 jsme se zúčastnily našich prvních závodů frisbee. Za to, že jsem se odhodlala a že jsme se tam vůbec dostaly, vděčíme Evičce a jejímu tatínkovi. Musím jim mooc poděkovat, že nás tam odvezli a dělali psychickou podporu. bez nich by jsme to nezvládly. Ale k věci. Přihlásily jsme se jen na sobotu, na Dogdartbee a Timetrial. Na Freestyle v neděli jsme si netroufaly.
Přijeli jsme asi o tři čtvrtě na devět, spěchali jsme, protože jsme se báli, že nestihneme prezenčku. To jsme však nemuseli, pořadatelé měli zpoždění a tak jsme se stejně zapsali jako první, ale až o půl desáté. To už jsem já byla dost nervózní, že to pokoním. Koupila jsem si (teprve!) závodní talíř a vytáhla Evču, ať se semnou jde rozházet. Přidala se k nám i jedna další závodnice, zapoměla jsem se zeptat na jméno. Ta nás naučila několik hodů a taky mě trošku uklidnila…

Za chvíli už vyhlašovali startovku Timetrialu. Ještěže jsem Vlachynská a vždycky skončím až na konci seznamu. Viděl jsem, že to kazí mnohem víc lidí, což mi dodávalo sebedůvěru. Nicméně jsem byla stejně dost nervózní, nesrovnatelně víc než na agi, asi proto, že to bylo poprvé… Šly jsme na plac. Timetrialu jde o to dokončit dva úspěšné hody (chycené psem za určitou vzdáleností) v co nejkratším čase, hraje se na tři kola a počítá se nejlepší čas. První hod Amy trošičku uskočil a spadl, takže jsme musely házet dohromady třikrát. Nicméně já se vyhozením prvního disku uklidnila a už pak vůbec nebyla nervózní, takže další dva už Amy pěkně chytla a šupito presto do cíle! Náš čas byl něco přes 40 vteřin, což znamenalo 16 místo, asi v druhé třetině závodících. Na první pokus slušné.
Následovaly tři kola Dogdartbee. Je to něco jako šipky. Na trávníku je nakreslený terč (který teda bohužel nebyl vůbec vidět) a účelem je aby pes chytl talíř a dopadl předníma packama co nejvíce do středu terč, podle toho jsou mu přiděleny body. V této disciplíně se nám nedařilo. Hlavně kvůli mně, holt jsem to vůbec netrénovala, není kde. nepostoupily jsme ani do semifinále.
Pak jsme čekali ještě na dvě kola Timetrialu. Zde jsme si spravily čas na 24,72 vteřin. Díky tomu jsme skončily na myslím pěkném 11. místě. Musíme vzít v potaz, že Amy měla ze závodících nejkratší nožičky ;-).
Závody se moc vyvedly, jsem ráda, že jsme se odhodlaly a jely. Stálo to za to. Velice mě taky potěšilo, že místní ocenili, že dělám frisbee taky s něčím jiným, než s borderou či ovčákem… Což je pravda. Ze všech kníračů jsme byly nejlepší (byl tam jeden – MY) =o). Povzbudilo mě to k dalšímu učení. Už se tešíme na tábor, kde se bude frisbee taky trénovat. A snad se zúčastníme taky nějakého semináře…
 
Psi nejsou celým našim životem, ale díky nim je náš život úplný.