Aminka & Arinka

Stránky kníraček American Beauty Oriasis "Eimy" a Arin z Nikolčiny náruče "Arča"

Aktuálně

Akce 2008

LTV Svojanov 2008

LTV Svojanov 2008

Už v lednu si panička začala vybírat letní výcvikový tábor. Našla si jeden, co se jí líbil, a všechny ostatní přesvědčila, že tam chtějí jet. Tak byla už na začátku února poslána přihláška a zaplacena záloha. Od té doby jsme se těšily. Konečně nastal onen den a my vyrazily s hromadou věcí na cestu.

Dojeli jsme asi o půl čtvrté odpoledne. Po chvíli hledání „někoho“ jsme potkaly Káču a Makču i s pesama. Ty nás zavedly na naši chatku. Žádná krása, s tím jsme ale počítala. Nečekala jsem však, že tu nebude elektřina ani světlo… Blbec, sebou táhnu repráčky a skoro 2GB hudby! Baterka by se hodila víc. Tu nám naštěstí pak dovezla Peťina teta, jinak nevím, jak bychom to tam zvládly - potmě. Vybalily jsme a potom si zašly na véču do místní restaurace. Objednaly si palačinky a dokonce se jich po téměř tři čtvrtě hodiny dočkaly, o to víc nám chutnaly.  Přes tuto rychlost obsluhy jsme sem pak chodily téměř každý den na kofolu a zmrzku. Nic jiného totiž ve Svojanově nebylo. Nakonec jsme se docela skamarádily s číšníkem. Spinkat jsme šly celé zvědavé na zítřejší výcvik.

Další den už jsme najely na pravidelný rytmus. Snídaně na půl osmou, na devět agility, o půl dvanácté oběd, následně schůze. Na tu jsme přes veškerou snahu dorazily jen několikrát, poprvé jsme nevěděly, že je, podruhé ji zaspaly. Po obědě jsme si zašly na zmrzku nebo si zaházet Frisbee (nelépe oboje). Taky jsme se koupaly v rybníce, holky se všechny spálily, kromě mě… V šest následoval další trénink agility, večeře, někdy cursing.

Ve středu byl „odpočinkový“ den. Neprobíhaly běžné výcvikové bloky. Zato se večer měl běžet cursing a odpoledne byla přednáška vězeňské služby z Mírova o psech, co vyhledávají drogy. Páni policajti dovezli ukázky drog a taky dva pejsky, kteří bravurně předvedli svou práci. Já zjistila, že by se Amy na „drogaře“ hodila… Miluje balónky a taky už je umí hledat. Uvidíme třeba to s ní, jen tak pro rozšíření obzorů, zkusím.

Dopoledne bylo volno a tak jsem si spolu s Verčou a Ashley zašly k blízké větrné elektrárně. Bylo to úžasné, stály dvě uprostřed pole obilí, házely do něj krásné stíny. Byly obrovské, vysoké 83,5 m (ptaly jsme se pak našeho číšníka, od pohledu jsme to neodhadly ;-). Jo a vůbec tolik nehučí, jak si všichni stěžují! Spíš skoro vůbec! =o). Pro mě to byl velký zážitek.

Teď krátce k jednotlivým disciplínám, které jsme s Amy na táboře zkoušely:

 Agility

Agility (naše) vedla Eliška. Patřily jsme do pokročilých MA. Bohužel jsme běhaly naráz s Kačkou a Verčou, takže jsme se nemohly navzájem fotit. Tréninky byly super. Běžely jsme vždycky jednu rozběhovou trať, potom několik motaček. Já, co nemívám problém si zapamatovat trať, jsem se často ztrácela, ale vždycky jsme to nakonec zvládly. Poslední trať byla zase nějaká rovinka, aby se holky rozběhly. Musím říct, že tím motáním dokolečka se Amy dost zpomalila, nicméně mi konečně přestala shazovat. Snad to nezakřiknu, radši zaklepu… Eliška byla suprová, vždycky nám poradila, byla na nás hodná a měla s námi trpělivost, přestože jsme se někdy dost motaly a ztrácely.

Na konci tábora byly agility závody. Běžely se dva běhy Agility a Jumping. Nám pokročilým stavěla Agility Radka. Postavila hodně těžkou trasu s několika pastmi i motačkami. I Eliška prohlásila, že je to tak dvojkový až trojkový parkúr - my běháme v jedničkách!!! Proto bylo mým cílem proběhnout bez disku. O to větší radost mi udělalo, když jsme jej s Amy dokázaly zaběhnout bez chyby a skončily na průběžném prvním místě!!! Jumping pak stavěla Eliška. Nebyl tak těžký jako Agility, ale pastiček se našlo taky dost a zaběhal si pořádně i psovod. I ten se nám povedlo zaběhnout pěkně bez chyby… No jo, když Amy neshazuje, tak je to krása! Nakonec jsme však skončily na druhém místě, protože se sčítaly LA, MA i SA dohromady… Porazila nás borderka, holt byli rychlejší. Ale já jsem na výsost spokojená. Amy běhal pěkně, týden intenzivního tréninku jí velice prospěl a mě taky ;-).

Frisbee a tanec

Tento tábor jsem si vybrala především proto, že se zde měl cvičit i tanec se psem a frisbee. Hned první den jsme tedy dorazily na blok frisbee. Zde jsme byly pochváleny, že jsme šikulky, což mi udělalo obrovskou radost. Dostala jsem několik dobrých rad. Na další tréninky jsem chodila už bez Amy. Byla už tak dost unavená. Raději jsem se učila já házet. Protože pokud talíř hodím pěkně, ona ho chytí. Spíš mě často zachraňuje. To já potřebuji cvičit, ne ona… Jsem zvědavá, kolik hodů jsem si zapamatovala =o).

Jednou jsem byla i na povídání o tanci se psem, dozvěděla jsem se pár nových věcí, ale spíš už jsem to vše slyšela (teda spíš četla). Taky jsme se dívali na několik videí tance z Craftu, bylo to úžasné. Nevím, zda někdy dokážu vůbec něco takového vymyslet natož nacvičit… Ale hodlám se snažit ;-).

Cursing

Na ten jsem byla velmi zvědavá, co bude Amy dělat. Příjemně mne překvapila. Byla absolutně nadšená. Musela jsem si vzít postroj, abych ji udržela a ona se přitom neudusila! Tahala jako blbá. Střapeček nadšeně honila po louce, jen na konci se vždycky trochu zakousla, a když zjistila, že je to „jen“ igelit, zase ho vyplivla. Její chuť „chytit ho“ se však nezměnila. Pokud bude příležitost, určitě zajedeme na trénink či závody, ačkoliv jsem nepochopila pravidla. Nicméně pro tu Aminčinu radost to stojí za to!

Flyball

Vyzkoušely jsme si i flyball. Přišly jsme na trénink. Stáňa říká: „Tak uděláme rozběhy, nejdřív ti, co to umí, potom začátečníci, podrží někdo psy?“. My mlčely, páč jsme netušily, co po nás chce. Nakonec jsem se přihlásila, že když mi řekne co, tak to udělám… A tak jsem pouštěla všechny psy. Spočívalo to vtom, je vzít, otočit a následně vypustit za volajícím páníčkem přes překážky. To mi šlo. Pak jsem si to zkusila i s Amy. Hned to pochopila, běžet za mnou přes překážky jí nedělalo problém. Další fáze byla ji naučit vzít balónek z tréninkového boxu. Ten ještě nevystřeluje, jen jsou v něm dírky, odkud si musí pes balónek vzít a otočit se. I to Amy nakonec pochopila. Na druhém tréninku už balónek brala sama a pak semnou radostně utíkala přes překážky pryč… Je velká škoda, že ve flyballu nemůžeme pokračovat u nás na cvičáku. Myslím, že by to Amy bavilo.

Poslušnost a stopy

Hned první den ráno na šest jsem si s Amy zašla na stopičku, dokud nebyla unavená. Už pěkně dlouho nečuchala a tak se trošku ztrácela, nicméně to nějak odešla i předmět zalehla tak dobré. Šla jsem pak ještě jednou - ve čtvrtek, sama, protože byly stopy zrovna zrušené, ale to mi nevadilo. Aminka šla krásně, rovně, lom vyšla přesně i předmět zalehla.

Jendou jsme si zašly i na poslušnost, ale jen na chvíli. Amy už všechno umí, teď jde jen o to, to v ní udržet a cvičení jí neznechutit. Nechtěla jsem to přehnat. Nicméně chci jít na BH a tak jsem si je tam zkusila nanečisto. Složily bychom je, takže dobré.

Tábor se velice povedl, odjížděly jsme nadšené, i když dosti znavené, jak my tak pejsky. Příští rok třeba dojedeme zase, ale určitě do pavilonu, kde je elektrika, nebo s lucernou a kufrem, ve kterém se dají vyskládat věci (v chatkách nejen že nebyla elektřina, ale ani skříně).

Svojanovu ZDAR!!

 
Psi nejsou celým našim životem, ale díky nim je náš život úplný.