Aminka & Arinka

Stránky kníraček American Beauty Oriasis "Eimy" a Arin z Nikolčiny náruče "Arča"

Aktuálně

Agility

Závody Zlín

Závody Zlín Příluky 12. 07. 2008

Na závodech tady ve Zlíně jsme samozřejmě nesměly chybět. Měli jsme také pomáhat s organizací (hlavně s přestavbou tratí), avšak Rosáci si vystačili téměř sami. Přestože MA a SA začínali až v 11 h., já s Amy jsme přijely už na ráno. Zaprvé proto, že jsme měli pomáhat, a taky proto, že jsem měla půjčenou videokameru a chtěla vše zdokumentovat.

To však, jak se ukázalo, nebylo moc moudré. Nakonec bylo velké vedro a Amince rozhodně nepřispělo, že tam musela téměř tři hodiny čekat navíc. Závody byly nekonečné a domů jsme se dostaly snad až kolem sedmé hodiny. A to jsme to měly domů tak 5 min cesty! To jediné bych Rosákům vytkla. Závody se nepředstavitelně vlekly. Přidalo tomu i velké horko, přes poledne byl člověk (natož pes) rád, že leze, natož běhat a podávat nějaké výkony… Nicméně s tím se nic nenadělá, všichni měli stejné podmínky.

Přivítal k nám rakouský rozhodčí M. Steiner. Jeho tratě byly pěkné, i když někteří tvrdili, že se pořád opakují. Nemohu posoudit, běhaly jsme u něj poprvé. Mě na něm zaujalo, že celý den vydržel na place v košili a dlouhých černých kalhotách a přitom se pořád usmíval…

Závody se nám s Amy vyvedly. Přestože bylo vedro, Aminka běhala s chutí a bez chyb. Zdá se, že už tolik neshazuje. Ze zkoušky máme další výbornou, doběhly jsme bez chyby, ale skončily až na 5. místě z 16 psů. Už jsem se definitivně rozhodla, že další závody už přestoupíme do A2. Většinou tam bývá míň psů a taky se musíme zdokonalovat, nač čekat…

Závody se vydařily, dokonce jsme si domů vezly i nějakou tu cenu. Obě jsme však byly příšerně unavené. Celý den na sluníčku. Obě jsme pak spaly jak byliny a vůbec nám nevadila obrovská bouřka, která večer po tom horku a dusnu konečně přišla.
 
Psi nejsou celým našim životem, ale díky nim je náš život úplný.