Aminka & Arinka

Stránky kníraček American Beauty Oriasis "Eimy" a Arin z Nikolčiny náruče "Arča"

Aktuálně

Agility

Závody Pohořelice

Agility závody nejen pro belgičáky

Pohořelice 20. - 21. 09 2008

Tyto závody se konaly v rámci klubové výstavy belgických a australských ovčáků. Bohužel bylo na organizaci občas poznat, že jsme jen „doprovodný program“. Také počasí nám moc nepřálo. Celý víkend propršel a tak se plac, ke konci druhého dne, postupně čím dál víc měnil v bahnitou arénu. Nicméně všichni psovodi si s tím nějak poradili (co jim taky zbylo, že ano). Paní rozhodčí celé závody odpískala spravedlivě, přes všechnu nepřízeň počasí. Když byly rozdány ceny, všichni velice rádi, unaveni odjížděli domů.

V sobotu se běžely tři běhy agility, zkouška a jumping. My jsme se moc nepředvedly, především začátek byl katastrofický. Agility jsme doběhly s našimi rekordními 4 chybami a jedním odmítnutím, snad už ani nevím, za co to bylo a jak jsem se tam motala… Druhým během jsme si naštěstí spravily reputaci. Na těchto závodech jsme přestoupily do dvojek , přitom mi tam ani neměl, kdo poradit s vedením!! Přesto jsme trasu zvládly s jednou chybou (Amy samozřejmě shodila). Tu mi však zapomněli napsat a já jsem se šla přiznat. A tak jsme se z prvního místa propadli na druhé (doběhli jen dva psi!). To jsem ještě netušila, že za to v neděli dostanu největší cenu-větší než za umístění. Ale nepředbíhejme. Poslední běh jsme běžely pěkně, Amy dokonce ani neshazovala, ale… někomu před námi na parkúru vypadl pamlsek a ten jsme tam samozřejmě nemohli nechat. Odhaduji zdržení tak 5s. To bylo v běhavém jumpingu osudné, takže jsme spadli na nepopulární čtvrté místo.

V neděli pršelo ještě více než v sobotu. Běžely se dva jumpingy a zkouška. První jump byl velice těžký, paní rozhodčí si s námi pohrála. Spousta závodníku byla disk. Nám s Amy se to ale povedlo, jen s jednou shozenou(zase!), takže jsme skončily na prvním místě. To dohromady se sobotním během dalo 1. místo v součtu „vosích“ jumpingů. Hurá! Druhý jumping byl pro změnu jednoduchý a velice běhavý. Povedl se nám s Amy pěkně, ale zase - jedna laťka dole nás dělila od umístění. O součtu nebylo možno uvažovat – agility jsme v sobotu dostatečně zvoraly ;-). Poslední běh byly zkoušky. S dvojkama se paní rozhodčí nemazlila. Postavila dle mého dosti těžký parkúr, alespoň pro nás. Přesto jsme jej proběhly docela slušně, bohužel s odmítnutím a skočenou zónou. Takže VD a na umístění jsme mohli zapomenout.

Vyhlášení výsledků pro nás bylo šťastné. Hned dvakrát první místo a ještě k tomu bonus v podobě tašky za fair-play. To mi udělalo radost. Tak jsme se domů vracely obtěžkány cenami. Závody byly fajn, a protože jsou jen tady kousek za kopcem, nespíše přijedeme i příští rok.

 
Psi nejsou celým našim životem, ale díky nim je náš život úplný.