Aminka & Arinka

Stránky kníraček American Beauty Oriasis "Eimy" a Arin z Nikolčiny náruče "Arča"

Aktuálně

Agility

Chvalnovská pohodička III

Chvalnovská pohodička III.

O víken du 05.-06. 04. 2008 jsme se zůčastnili závodů ve Chvalnově. Všichni nám předpovídali, že bude lít a závody se prakticky zruší. Mýlili se, prakticky celý víkend bylo oblačno i sluníčko svítilo a hlavně sucho, takže super. Jen v neděli ke konci trošičku sprchlo, ale to už měli meďáci doběhané, takže v pohodě...A taky proto, aby mě nemrzelo, že složitě sháním altán proti dešti a ona nespadne ani kapka ;-)

Na těchto závodech se nám s Amy vůbec nedařilo. Jela jsem zde s velkými ambicemi a žádné se nám nevyplnily... Při prvním běhu, agility, jsem zjistila, že se Amy bojí zdejší houpačky a následně i kladiny.  Vyšel z toho disk, takže jsem hned po prvním běhu mohla zapomenout na nějaké součty.

Teď jsme měli spoustu času, než se poběží zkouška a tak jsme si házeli s talířem. Pořádně jsme se s holkama vyblbly a hlavně potrénovaly hody. Pak jsme se zašly projít se psy. To už byl postaven parkůr a my měly jít na prohlídku. Já myslela, že ji máme zase odděleně, zvlášť velcí , střední i malí. Mýlila jsem se. Na poslední chvíli jsme se to dozvěděla, takže jsem si trasu stihla jednou projít a zjistit pořadí překážek, vymyslet jak ji poběžím už jsem nezvládla. ,,No, snad to nějak zvládnu i takhle nasucho..." říkala jsem si. Chtěla jsem si moc vyběhnou další výbornou, ať můžeme na to MRČR mládeže. Nakonec jsem se po parkůru motala jak lesní včela, absolutně jsem neměla pojem o vzdálenostech...Navíc Amy shodila dvě skočky a tak jsme dostaly ocenění VD a celkové 7. místo.

Jako poslední se v sobotu běžel Jumping. Ten se nám taky moc nepovedl, dvě chyby a odmítnutí, myslím, že ve slalomu Škoda, ale vzhledem k tomu disku z agility, to bylo jedno.

Všechny své naděje jsem vkládala do dalšího dne. Začínalo se opět Openem. Amy si bohužel zase neodpustila shození překážky a tak jsme skončili na 13. místě. Zároveň s Maruškou a Kesy. Ty měly úplně stejný čas, jen Kesy neshodila, ale skočila zónu... to je náhoda, co?

Následovala zkouška. Trasa byla pěkná, celkem jednoduchá, říkám si to zvládneš. Uprostřed však Amy pro mě naprosto nepochopitelně zahla na opačnou stranu než měla, než jsem byla já a než jsem se vzpamatovala hopla překážku zpět-DISK. Velká škoda. Nakonec Zdeňa vydedukoval, že tam Amy dopadla na takový kopeček a jednodušší to měla z něj plynule sejít, ne se točit ke mě. No nevim, ale to jsem fakt nečekala. Chtít ji tam dostat, tak se mi to nepovede. Na fotce jsme jen překážku před Diskem.

Poslední se běžel Jumping. Ten se nám povedl krásně, myslím, že bez chyby, ačkoliv ve výsledcích máme jednu chybu zapsanou. Neřešila jsem to, protože by to nic nezměnilo, skončily jsme až páté v součtu. Nicméně aspoň ten poslední běh jsme běžely slušně, tak jak je v naší moci a jak bych si to představovala...

Na závodech nás byla spousta, viz foto nahoře, celkem tři auta =-). Nejlépe dopadla Anet se Samem, doběhli všechny běhy čistě a stali se Chvalnovskými pohodáři roku 2008!! Moc gratulujeme a moc jim to přejem. Dalším úspěchem bylo Martinino 2. místo s Ginou v součtu zkoušek LA3. Na to, že byly v trojkách poprvé pěkné. No a nakonec musím ocenit Janin neuvěřitelně srdnatý běh s Brixou, má opravdu můj obdiv, že to v takovém zmatku s ní dokázala doběhnout a to dokonce i čistě a v pěkném čase. To je asi vše, moc jsme se nepředvedy(my s Amy), ale snad to bude příště lepší, držte nám palce.

 
Psi nejsou celým našim životem, ale díky nim je náš život úplný.