Aminka & Arinka

Stránky kníraček American Beauty Oriasis "Eimy" a Arin z Nikolčiny náruče "Arča"

Aktuálně

Agility

Agility

Agility je překážková dráha pro psy obsahující různé překážky, které pes musí překonávat do určitého času (co nejrychleji) a bez chyb. Nejvíce asi připomíná klasický koňský parkůr, jen překážky jsou různorodější (pejsci jsou totiž obratnější) a pán na psovi samozřejmě nejede, ale „jen“ ho trasou provádí.

Agility je asi nejrozšířenější ze psích sportů a má spoustu příznivců. V České republice je sdružuje klub agility ČR a je jich tu požehnaně, jen klub má asi 400 členů a co teprve ti, co nejsou přihlášeni a běhají jen na cvičáku pro radost a ne závodně. V kdejaké vesnici už je skupina nadšenců, co si založili OSU (4.pád od OSA-oblastní skupina agility) a trénují agility.

U nás ve Zlíně máme OSY hned dvě. OSU Rosu na Příluku, no a náš cvičák Argus Zlín. Tam se pokoušíme běhat něco na způsob agility i my s paničkou. Ale občas je to sranda, protože nás cvičák je tak trošku do kopečka a tak trošku maličký. ;-) Musíme tedy trasy dělat na menším prostoru a pokud je cílová rovinka do kopce, tak si pořádně máknout.(Aminčina-vsuvka: Panička si mákne, já jí totiž hravě uteču a zpomalím přesně tak, abych shodila laťku na poslední překážce…já ji teda nechci shodit, ale chci na paničku počkat, aby ji nemrzelo, že je až za mnou, no a pak mi nevyjde krok a laťka spadne ani nevím jak…) Jinak je náš cvičkám moooc super. Jsou tam fajn lidičky i psi a Aminka se vždycky pěkně vyblbne.(Amy-panička taky)

Dokonce i jezdíme na závody už jsme byli na pěti. Složily jsme dvě zkoušky na výbornou, tedy chybí nám už jen jedna na přestup do A2. Tu jednu zkoušku snad zvládneme letos a příští rok už přestoupíme. Tady ale asi zakotvíme a dál už se nedostaneme. V A3 už jsou moc složité parkůry a moc rychlá postupovka (průměrná rychlost psa na trase)…

Tento rok máme jako hlavní cíl se zdokonalit–hlavně trošku zrychlit a naučit Amy vysílačku, aspoň trošku!! No a pak pojedeme na Junior Cup ve Valmezu a všem jim to natřeme =-). Nejen my, celé naše družstvo VIP. Jo, tak to bude ;-). Takže nám držte palce ať se nám daří…

 
Psi nejsou celým našim životem, ale díky nim je náš život úplný.